Тернополянин Тарас Радь виборов золоту медаль на на XII Паралімпійських іграх

Ви є тут

Тетяна Риженко

Тернополянин Тарас Радь, наймолодший учасник української збірної, став чемпіоном у біатлонній гонці на 12,5 кілометрів серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату на ХІІ Паралімпіаді у Південній Кореї. Далі докладніше розповість "Тернопіль".

Так, тернопільський біатлоніст Тарас Радь у четвертий день змагань приніс четверту золоту медаль українській збірній на ХІІ Паралімпіаді у гонці на 12,5 кілометрів серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату. Крім того, спортсмен став першим в історії чемпіоном у 18 років на Паралімпійських іграх, в якій брала участь Україна!

На дистанцію 12,5 кілометрів Тарас Радь, попри сильний вітер, вийшов упевненим і врівноваженим. На рубежах стрільби не допустив жодного промаху, а після двох вогневих рубежів захопив лідерство в гонці. Однак його наздоганяв американць Ендрю Соул, який відступав від нього лишень на 2,1 секунди. Проте два промахи Соула на наступному рубежі дозволили Тарасу Радю випередити його на 34,5 секунди.
У гонці Тарас Радь фінішував першим без жодного промаха і посів перше місце. Американець Даніель Кноссен виборов срібну медаль, а в іншого американця Ендрю Соула - "бронза".

Треба сказати, що найбільшою мрією Тараса Радя, яку він оприлюднив у інтерв'ю, - була паралімпійська медаль. І ця мрія збулася - він наймолодший український спортсмен, який завоював для України золоту медаль!

Також на змаганнях Тарас Радь у гонці на 7,5 кілометрів посів 4 місце, а в лижних перегонах на 15 кілометрів фінішував сьомим.

Нагадаємо, що Тарас Радь народився 1999 року. Він є майстром спорту, вихованець Тернопільського центру та ДЮСШІ «Інваспорт». У даний час навчається на 1 курсі Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка на факультеті фізичного виховання. Тренує його заслужений працівник фізичної культури і спорту України, заслужений тренер України Василь Федорчак.

Зазначимо, що за підсумками нагород на ХІІ Паралімпіаді, в активі української збірної  вже налічується 15 нагород - 5 золотих, 4 срібних та 6 бронзових. Отож, Україна в підсумковому заліку змагань піднялася на друге місце.