Ви є тут

Герої спортивного року Тернопільщини

Тетяна Риженко

Як завжди, на початку Нового 2018 року відділення Національного олімпійського комітету України в Тернопільській області вкотре визначило лауреатів опитування «Герої спортивного року Тернопільщини» за підсумками минулорічного року.

Треба сказати, що в Тернополі є відомі спортсмени, які захищають на спортивних турнірах Україну і в світі, і в Європі. Також наших спортсменів знають і високе керівництво в Україні. Наприклад, Марії Корнійчук та її тренеру Леону Уруському президент України призначив іменну стипендію. І це непоодинокі випадки. Тому що тернополян можна зайти серед призерів та переможців чемпіонатів України, Європи та світу. 

Отож, у перелік «Героїв спортивного року Тернопільщини» потрапили такі спортсмени.

Номінація «Найкращий спортсмен»: 

Андрій Антонюк — бронзовий призер чемпіонатів Європи та світу з греко-римської боротьби серед атлетів;

Іван Панасюк — чемпіон України з легкої атлетики в метанні диска та учасник командного чемпіонату Європи;

Віталій Гринів — срібний призер етапу Кубка світу з велосипедного спорту на треку.

Номінація «Найкраща спортсменка»:

Анастасія Меркушина — срібна призерка чемпіонату світу з біатлону в естафеті;

Наталія Стребкова — срібна призерка чемпіонату Європи з легкої атлетики серед спортсменів віком до 23-х років, чемпіонка і рекордсменка України;

Марія Хлян — срібна призерка чемпіонату Європи з важкої атлетики.

Номінація «Найкращий тренер»:

Ірина Меркушина — заслужений тренер України з біатлону, викладач ТНЕУ;

Віталій Ліщинський — старший тренер Тернопільської КДЮСШ із греко-римської боротьби, майстер спорту міжнародного класу;

Віктор Симів — заслужений тренер України з важкої атлетики.

Номінація «Олімпійська надія»:

Анастасія Бачинська — чемпіонка України зі спортивної гімнастики, фіналістка XIV літнього Європейського юнацького олімпійського фестивалю;

Василь Макух —  переможець і призер юнацького та юніорського чемпіонатів України з легкої атлетики в бігу на 100 і 200 метрів, учасник юнацького чемпіонату світу;

Михайло Савицький — переможець  чемпіонату України серед юніорів із санного спорту, який завоював шосте місце на  чемпіонаті світу серед юніорів у естафеті.

Номінація «Сильні духом»:

Марія Корнійчук — майстер спорту з боротьби дзюдо (з вадами слуху), срібна призерка в особистому заліку та чемпіонка в командному заліках XXIII літніх Дефлімпійських ігор у Туреччині;

Іван Шкварло — заслужений майстер спорту, чемпіон світу з футболу серед спортсменів із наслідками ДЦП в Аргентині;

Тарас Радь — триразовий срібний призер чемпіонату світу з лижних гонок та біатлону серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату в Німеччині, друге місце в загальному заліку Кубка світу.

Номінація «Найкраща команда в ігрових видах спорту»:

«Галичанка-ТНЕУ-Гадз» — четверте місце в чемпіонаті України з волейболу серед жіночих команд суперліги, фіналіст Кубка і Суперкубка України (тренер Віктор Туркула);

«Університет-ТНЕУ» — срібний призер чемпіонату України серед жіночих команд вищої ліги із регбі-7 (тренер Едуард Маляр);

«Педуніверситет-Енерго» — переможець чемпіонату України з гандболу серед жіночих команд вищої ліги (тренер Василь Грабовенко).

Номінація «Разом із олімпійцями»

Анастасія Наконечна — срібна призерка чемпіонатів України і Європи з пауерліфтингу серед юніорок;

Олег Петренко — чемпіон світу з армспорту серед юніорів;

Олег Прокопів — чемпіон України з фрі-файту серед юніорів; Богдан Тольпа — переможець чемпіонатів України і світу з гирьового спорту серед дорослих і юніорів.

Номінація «За відданість олімпійському руху»:

Яків Кубей — колишній завідувач відділу фізичної культури і спорту Борщівської РДА, ветеран спорту;

Володимир Пласконіс — заслужений працівник фізичної культури і спорту, заслужений тренер України з греко-римської боротьби, ветеран спорту;

Ігор Мамалига — директор Заліщицького районного комунального підприємства «Колос», керівник районного осередку НОК України, почесний працівник фізичної культури і спорту України, ветеран спорту.

Номінація «Найкращий організатор спортивно-масових заходів»:

Тернопільський національний економічний університет — за організацію масових фізкультурно-спортивних заходів під егідою НОК України «Університетська миля», «Морська миля», дитячих змагань із дзюдо (ректор Андрій Крисоватий);

Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення — за організацію і підтримку масових фізкультурно-спортивних стартів під егідою НОК України (директорка Галина Федорович).

Номінація «Спортивна журналістика»:

Богдан Дікальчук — заступник головного редактора, спортивний оглядач газети «Вільне життя плюс»;

Юрій Луговий — ведучий радіопрограм Тернопільської регіональної дирекції ПАТ НСТУ;

Юрій Вітик — старший викладач Заліщицького аграрного коледжу імені Є. Храпливого — за серію фоторепортажів і матеріалів на олімпійську тематику до районної газети «Колос».

Про це повідомляє "Тернопіль".